Deep Universe to kreatywne studio filmowe zajmujące się tworzeniem: wideoclipów, filmów eksperymentalnych, krótkometrażowych, średniometrażowych oraz dokumentalnych.

 

 

Staramy się, aby wszystkie nasze prace wykonywane przez nasz zespół były pomysłowe i oryginalne. Przed wykonaniem filmu, szkicujemy na kartce plan filmowy. Na podstawie rozmowy, założeń skali projektu i oczekiwanego efektu przygotowujemy scenariusz, który później prezentujemy klientowi do opinii. Przedstawiamy także przykłady efektów specjalnych, technik edycji filmu czy dźwięku, jakie możemy umieścić w naszych pracach.

 

Odeszliśmy od standardowych rozwiązań. Największa innowacja znajduje się nie tylko w filmowaniu o rozdzielczości 4K, lecz też w Full HD jednocześnie w 60 klatkach na sekundę. Nie dość, że obraz wydaje się płynąć po ekranie, to na dodatek dysponujemy wnikliwie większą precyzją przy cięciach montażowych niż to jest w standardowych 30 kl/s. Co więcej, poprzez specjalne algorytmy komputerowe możemy zwiększyć je nawet do 1000kl/s, co czyni moment clipu filmowego pokaźną ilością możliwych wersji do zmontowania... I to z zaledwie jednej sceny. Kolejna innowacja znajduje się w programie komputerowym, który pełni funkcjonalny zestaw narzędzi do śledzenia obiektów. Program ten poprzez generowanie trwałych punktów odniesienia, nawet w najtrudniejszych ujęciach, pozwala na samodzielne śledzenie kształtu, pozycji, powiększenia, obrotu, przekoszenia oraz dopasowaniu perspektywy. Oszczędza to godziny ręcznej pracy przy tworzeniu tzw. rotoskopii, czyli ręcznego tworzenia klatek kluczowych, by zamaskować lub zmodyfikować daną formę w materiale wideo. Trzecią innowacją jest wykorzystanie specjalnego tła stosowanego zazwyczaj tylko przy profesjonalnych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Polega on na wyodrębnieniu pewnego fragmentu z całości, poprzez wykluczenie go np. kolorem zielonym „Green Screen”. Dzięki temu możemy całkowicie lub częściowo zamienić tło w filmie.

 

Nowoczesny bezlusterkowiec, zamontowany na wysięgniku kamerowym lub mechanicznym ramieniu, tworzy ruch relatywny, który nadaje płaszczyźnie obrazu głębi iluzorycznej. To między innymi dzięki takim urządzeniom, klienci będą mogli poczuć się jak w prawdziwym filmie kinowym.

 

 

Paweł Kucharczyk

Właściciel firmy

 

Filmy

Strona Główna

O nas

Partnerzy

Kontakt

Strona główna

Filmy

O nas

Partnerzy

Kontakt

  1. pl
  2. en